Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį

Gruodžio 27, 28 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai kviečia į koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Magiškai spragsint židiniui, jaukiame muzikos salone karaliaus puiki muzika ir poetinis žodis, nukelsiantis klausytojus į stebuklingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį.  Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais.
.
Gruodžio 27 d., 18 val. Pas Čiurlionį svetainėje svečiuosis puikiai klausytojams pažįstamos muzikės – smuikininkė Rasa Vosyliūtė ir pianistė Sonata Zubovienė. Jų parengta programa „Iš kalnų ir slėnių“ – tai transcendentiškai meditatyvus ir drauge žaismingas muzikinis pasivaikščiojimas po nūdienos kompozitorių Arvo Pärt, Alfred Schnittke, Leonid Desiatnikov, Giya Kancheli, dažnai vadinamų naujojo dvasingumo atstovais, opusus: kiekvienas šių autorių savo muzika ieško amžinųjų vertybių, tokių svarbių šiuo metų laiku. Koncerte laukia ir netikėtumas: garsus fleitininkas Vytautas Sriubikis šiam vakarui taps skaitovu, tekstais lydinčiu klausytojus per simbolinius slėnius ir kalnus.
.
Koncerto programa:
Alfred Schnittke – Siuita senoviniu stiliumi smuikui ir fortepijonui
Arvo Pärt – „Fratres“ smuikui ir fortepijonui
Giya Kancheli – Miniatiūros smuikui ir fortepijonui
Leonid Desiatnikov – „Trys šakalo istorijos“ skaitovui, smuikui ir fortepijonui
Valentin Silvestrov – Sonata smuikui ir fortepijonui „Post scriptum“

.
.

Gruodžio 28 d., 18 val. Čiurlionio svetainėje skambės programa „Vilniaus baroko stebuklai“. Ja klausytojus sveikins namo šv. Kalėdoms grįžtančios talentingosios jaunosios kartos muzikės, smuikininkė Ieva Pranskutė ir pianistė Monika Daržinkevičiūtė, šiuo metu studijuojančios Vienos muzikos akademijoje ir Briuselio karališkojoje akademijoje, bei jų kolega iš Kroatijos violončelininkas Mislav Brajkovic. Visi trys jaunieji muzikai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai, šio vakaro programai parinko spalvingą ir elegantišką solinių, duetinių ir trio kūrinių puokštę, įrėmintą didžiųjų baroko meistrų J. S. Bacho ir G. F. Händelio  opusais. Vakarą papuoš ir didžiojo Vilniaus baroko epochos dainiaus M. K. Sarbievijaus eilės, skaitomos jaunosios kartos aktoriaus Simono Dovidausko.

.
Koncerto programa:
J. S. Bach – Allemande ir Courante iš suitos Violončelei Nr 6 D-dur
W. Lutoslawski – „Sacher Variacijos“
F. Chopin – Largo
W. Lutoslawski – Grave
J. S. Bach – Allemande Double ir Courante Double iš Partitos smuikui Nr. 1 b-moll
P. Čaikovskis – Valsas Scherzo
F. Kreisler – Liebesleid
G. F. Händel – Passacaglia

.
.

Gruodžio 31 d. 18 val. Senuosius metus Čiurlionio svetainėje programa „Nakties sapnai ir stebuklai” palydėsime drauge su šiam vakarui susibūrusiu fortepijoniniu duetu. Tai puikiai Lietuvos klausytojams pažįstami, tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai Rokas Zubovas ir Justas Šervenikas. Duetas, pasitelkęs F. Mendelsshno, M. Ravelio, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūrinius, kvies klausytojus pasivaikščioti, o kartais ir pabėgioti pasakų ir legendų pasaulio takais. Kaip ir priklauso naujųjų metų vakarui, klausytojų lauks ne vienas netikėtumas ir siurprizas: paslaptingi svečiai, netikėti susitikimai ir atradimai, židinyje jaukiai spragsinti ugnis ir putojantis šampanas. Nepraleiskite progos patikėti stebuklo galia naujųjų metų naktį.
.
.
Bilietus į koncertus galima įsigyti:
www.bilietai.lt