Koncertas-susitikimas „Edvardas Griegas Čiurlionio namuose“

2018-01-18
18:00 - 19:30


[cml_media_alt id='2087']E. Grieg[/cml_media_alt]Kviečiame į koncertą-susitikimą „Edvardas Griegas Čiurlionio namuose“, kuris įvyks sausio 18 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. Vakaro metu bus pristatyta Birutės Vainiūnaitės kompaktinė plokštelė „Edvard Grieg. Iš Lyrinių pjesių“. E. Griego ir M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui atliks Birutė Vainiūnaitė. Vakarą ves ir pianistę kalbins Rokas Zubovas.
.
M. K. Čiurlionis ir E. Griegas – du genialūs kompozitoriai, savitos asmenybės, nacionalinės mokyklos klasikai, nepaprastai mylėję savo tėvynę ir žavėjęsi liaudies dainomis. Abu menininkai studijavo Leipcigo konservatorijoje, prof. C. Reineckes kompozicijos klasėje.
.
Gamtos įspūdžiai, tėvynės ilgesys, liaudies motyvai – tai bendri norvego ir lietuvio muzikos bruožai. Kai savo jaunystės kūrinius M. K. Čiurlionis kažkam paskambino Peterburge, jį pagyrė: „Visai kaip E. Griegas“. Tiesa, toks pagyrimas nenudžiugino M. K. Čiurlionio – tuo metu jis kūrė jau kitokią muziką. Visgi šiaurietiška dvasia slypi ir E. Griego, ir M. K. Čiurlionio kūryboje.
.
Koncerto programoje:
.
M. K. Čiurlionis
Tėve mūsų VL 260
.
E. Griegas

Elegija op. 38

Liaudies daina op. 12

Melodija op. 38

Drugelis op. 43

Norvegų šokis op. 47

Elegija op. 47

Trolių maršas op. 54

Noktiurnas op. 54

Scherzo op. 54

.
M. K. Čiurlionis
Bėkit, bareliai VL 279
.
E. Griegas

Prabėgusios dienos op. 57

Paslaptis op. 57

Iš jaunų dienų op. 65

Melancholija op. 65

Vestuvių diena op. 65
.
M. K. Čiurlionis

Preliudas VL 256
.

Atlikėja Birutė Vainiūnaitė

.

Įėjimas nemokamas